Letnie Pogotowie Sztuki

22. LETNIE POGOTOWIE SZTUKI 2021

Poznań, park Cytadela 19-30 lipca 2021

22. LETNIE POGOTOWIE SZTUKI 2021

W otwartej przestrzeni, wśród zieleni w parku Cytadela odbywać się akcje twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku 6-13 lat. Zaproszeni artyści poprowadzą interaktywne spotkania, gdzie każdy uczestnik będzie mógł poczuć w sobie moc artysty używając swojej wyobraźni oraz różnorodne materiały i narzędzia. Każdego dnia będą inne tematy.

Zapoznamy się żywiołami, zanurzymy się w marzeniach, magicznych snach, przeniesiemy się w świat cyrku, zaczarowanych myśli, niecodziennych przedmiotów, a może teleportujemy się w KOSMOS. Zapraszamy.

Akcje twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 13 lat

19. 07. Uwaga cyrk w mieście, akcję twórczą prowadzi Krzysztof Wosik, grupa zorganizowana

19.07. Etno misy, akcję twórczą prowadzi Marta Tracewska, grupy familijne

20.07. Mozaikowe refleksy, akcję twórczą prowadzi Marta Tracewska, grupa zorganizowana

20.07. Eksperymenty rzeźbiarskie z kamyków i patyków, akcję twórczą prowadzi Barbara Kaczorowska, grupy familijne

21.07. Ziemsko-nieziemskie obrazy, akcję twórczą prowadzi Barbara Kaczorowska, grupa zorganizowana

21.07. W skrzyni pełnej skarbów, akcję twórczą prowadzi Beata Pendowska, grupy familijne

22.07. Opakowaniem był wiatr, akcję twórczą prowadzi Piotr Pawlak, grupa zorganizowana

22.07. Po prostu taki świat …! akcję twórczą prowadzi Beata Pendowska, grupy familijne

23.07. Teatr lalek “zero waste”, akcję twórczą prowadzi Stefania Abbasova, grupa zorganizowana

23.07. Maska akcję twórczą prowadzi Iwona Nowacka, grupy familijne

26.07. Planeta – przytulanka, akcję twórczą prowadzi Iwona Nowacka, grupa zorganizowana

26. 07. Milusie, czyli jak się dziś czuję, akcję twórczą prowadzi Joanna Buczak, grupy familijne

27.07. Labirynt, działanie performatywne prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa, grupa zorganizowana

27.07. Lekkość, czy… akcję twórczą prowadzi Joanna Buczak, grupy familijne

28.07. Pozorność działanie performatywne prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa grupa zorganizowana

28.07. Obrazkowa Księga Antonimów, akcję twórczą prowadzi Tadeusz Wieczorek, grupy familijne

29.07. Jeden dzień, akcję twórczą prowadzi Tadeusz Wieczorek, grupa zorganizowana

29.07. Zbieracze smutku, akcję twórczą prowadzi Piotr Pawlak, grupy familijne

30.07. Bohaterowie, akcję twórczą prowadzi Natalia Kołacz, grupa zorganizowana

30.07. Rozbudzanki – kostiumowa gra!, akcję twórczą prowadzą: Angelina Janas-Jankowska, Sandra Lewandowska, grupy familijne

 

Akcję twórczą dla grup zorganizowanych w godz. godz. 10:00-11:30, a dla grup familijnych w godz. 11:00- 12:30.

Zapraszamy dzieci z rodzicami lub opiekunami prawnymi na Wydarzenie familijne. Organizatorzy określają dopuszczalną ilość uczestników na poszczególnych akcjach twórczych do 12 osób/5 rodzin.

Przed dokonaniem zakupu osoba nabywająca bilet na Wydarzenie powinna zapoznać się z Regulaminem Wydarzenia. Regulamin jest udostępniany także osobom uczestniczącym w Wydarzeniu (zwanym dalej “Uczestnikami”). Bilety na Wydarzenie dostępne są jedynie online na portalu Bilety24 (www.bilety24.pl). Każdy Uczestnik akcji twórczej (dziecko, rodzic, opiekun) musi posiadać Bilet.

Udział w Wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Zakup biletów rozpoczynamy od 1 lipca, decyduje kolejność wykupienia biletów ilość jest ograniczona, łącznie 12 osoby dziennie (w przypadku grup zorganizowanych) lub 5 rodzin.

 

Ceny biletów:

15 zł – bilet dla jednej rodziny

7,50 zł – bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny oraz Karty Seniora

1 zł – bilet dla asystenta osoby z niepełnosprawnością

5 zł – bilet dla członka grupy zorganizowanej

1 zł – bilet dla opiekuna grupy zorganizowanej

 

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 884 936 747 wraz z informacją o wybranym terminie i warsztacie. 

Działania Letniego Pogotowia Sztuki są dokumentowane przez fotografa. Uprzejmie prosimy o wyrażenie lub nie wyrażenie pisemnej zgody rodzica każdego z uczestniczących w nich dzieci na użycie jego wizerunku do celów dokumentacyjnych i promocyjnych na stronie internetowej Organizatorów, portalach społecznościowych Organizatorów: na fb oraz w materiałach medialnych informujących o działaniach Organizatorów.

 

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań, tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań, tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

 

Kurator projektu
artysta plastyk Tadeusz Wieczorek

Projekt plakatu
Krzysztof Wosik

więcej informacji na stronach:

www:csdpoznan.pl

www:stowarzyszeniemagazyn.org

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Krótkie opisy akcji twórczych:

Uwaga cyrk w mieście, akcję twórczą prowadzi Krzysztof Wosik
Każdy uczestnik na podstawie wcześniejszych doświadczeń i zapisków będzie tworzył swój własny CYRK, gdzie najweselsze wspomnienia pod postacią ludzi, zwierząt i rekwizytów będą składały się radosne scenki pełne humoru i zabawy. Przedmiotem akcji twórczej będzie stworzenie mobilnego obiektu będącego hołdem dobrej zabawy i radości. Obiekt przyjmie postać CYRKU Ważną rolę w procesie tworzenia będą odgrywały kolor, faktura i dźwięk. Jako materiału użyjemy drewna i plastikowych zabawek.

Etno misy, akcję twórczą prowadzi Marta Tracewska
Zawędrujemy w różne zakamarki Polski i świata, aby odkryć niepowtarzalne wzory z pogranicza folkloru i ento. Staną się one naszą inspiracją do zaprojektowania własnego wzoru, którym pomalujemy wykonane podczas zajęć misy. Afrykańska żyrafa, egzotyczny owoc a może różowy słoń latający na ognistym dywanie? Będzie bardzo kolorowo!

Mozaikowe refleksy, akcję twórczą prowadzi Marta Tracewska
Intrygujące, kolorowe kamyczki i płytki, z których nagle wyłania się obraz, sprawiają, że mozaika od lat przyciąga uwagę i fascynuje. Wspólnie wykonamy mozaikowe „kafle”, które połączymy na koniec w jedną opowieść i wielką mozaikę. Będzie to opowieść o nas samych, o to co dla nas ważne, co lubimy, bez czego nie wyobrażamy sobie każdego dnia. Indywidualne mozaikowe historie zbudują naszą wspólną narrację.

Eksperymenty rzeźbiarskie z kamyków i patyków, akcję twórczą prowadzi Barbara Kaczorowska
Zanim artysta wykona majestatyczną rzeźbę, wykonuje wiele prób, sprawdzając swoje pomysły, materiały i sposoby wykonania. Nie zawsze udanych, bo taka ich natura. Nasze spotkanie będzie właśnie takim testowaniem. Malutkie eksperymenty z różnorodnymi, naturalnymi tworzywami: bardzo ciężkimi jak kamień lub drewno jak i bardzo lekkimi – niczym piórko, pozwolą poznać jak zachowują się one w trójwymiarowej przestrzeni i zaprowadzą nas do dużej instalacji rzeźbiarskiej. Warsztat dla pomysłowych konstruktorek i konstruktorów gotowych na wiele pięknych, rzeźbiarskich katastrof.

Ziemsko-nieziemskie obrazy, akcję twórczą prowadzi Barbara Kaczorowska
Ziemia to najbardziej dostępny materiał do tworzenia. Znajduje się tuż pod nogami. Wystarczy się schylić. Zapraszam do poszukiwań z nosem przy ziemi – jej kolorowe podłoże, piaski i gleba staną się farbą w nietypowej, malarskiej technice. Jednocześnie ziemia nie jest neutralnym tworzywem, zawsze jest „skądś” – opowiada historię konkretnego miejsca, od tej w wymiarze geologicznym aż do ludzkiego jej użytkowania, bycia w danym miejscu. Jaką historię opowiedzą obrazy malowane poznańską ziemią? Jakie jej kolory uda się odnaleźć w parku? Warto też spojrzeć ponad ziemię – w niebo, czy wyobraźnia podpowiada jak zrobić ziemsko-nieziemskie obrazy?

W skrzyni pełnej skarbów, akcję twórczą prowadzi Beata Pendowska
Zauważyliście tę skrzynię na podwórzu? Stała samotnie przy ścianie, obrośniętej bluszczem. Tak, jakby chciała uciec: Do kogo należy? Kto jest lub był jej właścicielem? Dawniej, w skrzyni przed zamążpójściem bogate panny przechowywały swój posag. Znajdowały się w niej haftowane suknie, bielizna, pościel. Żołnierze przechowywali broń, dziewczęta lalki, a mali chłopcy żołnierzyki i książki. Co mogłoby znaleźć się w Twojej skrzyni? Co byś tam schował?

Opakowaniem był wiatr, akcję twórczą prowadzi Piotr Pawlak
Zaprojektuj oraz wykonaj oryginalne, niezwykłe opakowanie dla dowolnie wybranego przedmiotu. Im bardziej będzie ono niezwykłe, tym lepiej! Możesz nie liczyć się z prawami transportu i magazynowania. Opakowanie może być wykonane z wielu najprzeróżniejszych, najdziwniejszych i połączonych ze sobą materiałów. Takie opakowanie – dzieło sztuki! Możesz wykonać ich kilka.

Po prostu taki świat …! akcję twórczą prowadzi Beata Pendowska
Gdzieś na Ziemi istnieje kraina, gdzie niebo jest różowe, a drzewa mają kolor pomarańczy. Jabłka wyrastają do gigantycznych rozmiarów, a ziemia ma kolor niebieski. A zwierzęta? Żyją tam przede wszystkim długoszyjne żyrafy, lubiące kwiaty akacji. A ludzie? Najważniejsze jest to, że m a j ą m a r z e n i a !

Teatr lalek “zero waste”, akcję twórczą prowadzi Stefania Abbasova
Grupa otrzyma zadanie stworzenia “zero-waste” marionetek – z użytych materiałów takich jak: starych gazet, butelek, długopisów, puszek itp. – które zostaną wykorzystane do stworzenia krótkiego spektaklu o tym, jak ważne jest to, aby chronić nasze środowisko. Rozwiązywanie problemu, ze śmieciami i ochrona środowiska jest bardzo ważna. Jak będzie wyglądało nasze życie w przyszłości? To wszystko zależy od nas.

Maska akcję twórczą prowadzi Iwona Nowacka
Maska – coś zasłania, coś pokazuje, obnaża. Ale może też uwypuklić pewne cechy, przerysować je, wyakcentować. Kiedyś: maski rytualne, maski wojenne, maski w teatrze, na balach, maski pośmiertne… A dziś…?! Do czego może się przydać taka maska? Zadaniem uczestników będzie wykonanie maski glinianej, która uwypukli różne cechy charakteru (na przykład łagodność albo skłonność do gniewu, porywczość) i emocje (radość, gniew, zobojętnienie, euforię). Ma to być maska jak najbardziej oryginalna. Może mieć troje oczu, podwójne usta, może być straszna albo wręcz przeciwnie niebiańska.

Planeta – przytulanka, akcję twórczą prowadzi Iwona Nowacka
Zadaniem uczestników jest przedstawienie Ziemi jako żywej istoty, która potrafi się cieszyć, potrafi odczuwać ból albo smutek. Która potrafi być naszą przytulanką.Stawiamy pytanie: jak każdy z nas może się nią zaopiekować? Jaka ona naprawdę jest? Co lubi a czego nie znosi? Od czego choruje? W jaki sposób można jej zaszkodzić?Ziemia, widziana z kosmosu… Może pokryta jest futrem…?! Może widać jej rany, zadane przez ludzi…?! Co do nas mówi? Co koniecznie chce nam powiedzieć?

Zbieracze smutku, akcję twórczą prowadzi Piotr Pawlak
Zbieracze smutku, tak jak zbieracze złomu, chodzą po domach i odbierają od ludzi smutek, który, być może, materializuje się pod postacią czarnego nalotu albo pyłu. Potem zawożą go do skupu – jeśli smutek da się na coś przetworzyć. Jeśli nie (a na to pytanie odpowiedzą już uczestnicy) wywożą go na podmiejskie w y s y p i s k a s m u t k u.

Labirynt działanie performatywne prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
Autorskie działanie w kontekście koncepcji Marka Kostabiego, badające potencjalność tworzenia nowych jakości w oparciu o dialog z historią sztuki.
Działanie performatywne odwoła się do ilustrowanej historii malarstwa Marka Kostabiego. Podążając za tropem amerykańskiego artysty nastąpi zanurzenie się w świecie pełnym barw ciepłych i zimnych ukazywanych przy pomocy konturu oraz miękko opracowanego światłocienia. Przewodnikiem podróży w czasie i przestrzeni będzie tajemnicza postać bez twarzy. Akt twórczy stanowić będzie opowieść z labiryntu sztuki pełnego tajemniczych skojarzeń, odwołań, a także odniesień.

Jeden dzień, akcję twórczą prowadzi Tadeusz Wieczorek
Każdy z nas jest inny, każdy dzień zaczynamy inaczej, chociaż czasami podobnie. Każdy dzień niesie nowe treści i nowe wyzwania. Podczas warsztatu uczestnicy zastanowią się jaki dzień w ich życiu był dla nich ważny i dlaczego? Spróbują odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy wydarzenie/a tego dnia odmieniły ich myślenie o sobie, swoich bliskich znajomych? Czy zmieniły ich postrzeganie najbliższego świata?

Lekkość, czy… akcję twórczą prowadzi Joanna Buczak
Wokół nas jest tyle przedmiotów… mają swoje barwy, mają wagę, określoną wielkość… A jakbyśmy się tak zabawili tworząc te przedmioty w zupełnie odwrotny i zarazem przewrotny sposób? Wyobraźmy sobie żelazko zrobione z waty albo gąbkę do mycia z tektury!! Zapraszam do zabawy!

Pozorność działanie performatywne prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
Autorski dialog z obrazem: Królestwo świateł – René Magritte, badające potencjał łączenia dwóch pozornie nieprzystających do siebie jakości. 
René Magritte i jego „Królestwo świateł”punktem wyjścia działania performatywnego, które poruszać będzie kwestie scalania dwóch wartości sprzecznych.  Łączenie dwóch jakości pozornie do siebie nieprzystających stanie się celem wykreowania nowego bytu. W trakcie realizacji powołane zostaną takie pojęcia jak: kontrast, podobieństwo, uzupełnienie, przedłużenie, wzmocnienie i zaprzeczenie. W akcie twórczym, to właśnie one stanowić będą budulec kształtujący zaskakującą całość, a może tylko pozorne spasowanie. 

Milusie czyli jak się dziś czuję, akcję twórczą prowadzi Joanna Buczak
Jakbyśmy mogli pokazać nasze samopoczucie czy odczucia? Czy miłe myśli kojarzą się z czymś mięciutkim? Czy jeśli mam paskudny nastrój to kojarzy mi się on z różową watą czy raczej z szarą tekturą? Na te i podobne pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów artystycznych. Postaramy się wyrazić plastycznie nasz nastrój. Będziemy mieć do dyspozycji papiery fakturowe i przeróżne inne materiały, aby w pełni twórczo móc tworzyć i się bawić.

Obrazkowa Księga Antonimów, akcję twórczą prowadzi Tadeusz Wieczorek
Zadanie polegać będzie na ułożeniu listy jak największej ilości par wyrazów przeciwstawnych, zwanych antonimami. Uczestnicy wypiszą skojarzenia, pomysły łączenia różnych zabawnych wyrazów lub grup wyrazów dla podkreślenia zaobserwowanych kontrastów w opisaniu wyglądu, emocji, różnych stanów skupienia. Z powstałej listy par antonimów wybrane zostaną te najbardziej zaskakujące, tajemnicze, które pozwolą wykreować pomysł na przedstawienie w dowolnej formie plastycznej ich wizualną opowieść.

Bohaterowie, akcję twórczą prowadzi Natalia Kołacz
Podczas spotkania uczestnicy będą mieli za zadanie wybrać jeden element przyrody parku, który najbardziej ich interesuje (np. patyk, gałązkę, kamyk, liść), a następnie stworzyć historię z jego życia w trzech obrazkach. Praca może być wykonana w formie rysunkowej, papierowej lub z użyciem naturalnych materiałów.

Rozbudzanki” – kostiumowa gra! akcję twórczą prowadzą: Angelina Janas-Jankowska, Sandra Lewandowska
Każdy spektakl wymaga odpowiedniej oprawy scenograficznej i kostiumowej. W teatrze zajmuje się tym scenograf i kostiumograf, a my uchylamy rąbka tajemnicy i zapraszamy całe rodziny do współtworzenia kostiumów. Poza projektowaniem zapraszamy na początku do zabawy w rozpoznawanie i mierzenia swoich ciał, a także różne działania z przedmiotem (rekwizytem), który powstanie nie tylko w wyobraźni uczestników.

 

 


21. Letnie Pogotowie Sztuki dla widowni familijnej

Poznań, park Cytadela 4-12 sierpnia 2020

Już między 4 a 12 sierpnia w godzinach 10:30-11:30 zapraszamy do parku Cytadela na 21. edycję Letniego Pogotowia Sztuki – akcji twórczych dedykowanych rodzinom z dziećmi od 6 do 13 lat. Zaproszeni artyści poprowadzą interaktywne spotkania, podczas których każdy uczestnik będzie mógł poczuć w sobie moc artysty używając swojej wyobraźni oraz różnorodnych materiałów i narzędzi.

Zapoznamy się żywiołami Wody i Powietrza, zanurzymy się w marzeniach, magicznych snach, przeniesiemy się w świat starych miasteczek, zaczarowanych myśli, niecodziennych przedmiotów, a może staniemy się superbohaterami. Zapraszamy!

Plan warsztatów:
4 sierpnia Tych miasteczek nie ma już, prowadzi Krzysztof Wosik
5 sierpnia Sznurkowe opowieści, prowadzi Katarzyna Owsianna
6 sierpnia Dziurawe pomysły, prowadzi Marta Tracewska
7 sierpnia W swoim czasie, prowadzi Natalia Kołacz
8 sierpnia Motyle, prowadzi Anna Sieńkowska
9 sierpnia Planeta, która czuje, prowadzi Iwona Nowacka
10 sierpnia Niecodziennik, prowadzi Magda Chołuj
11 sierpnia Grupa a jednostka, prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
12 sierpnia Bankomaty, czułościomaty, inne takie…, prowadzi Piotr Pawlak

Bilety i informacje organizacyjne:

Na wydarzenie zapraszamy rodziny lub opiekunów z dziećmi w wieku 6-13 lat. Organizatorzy określają dopuszczalną ilość uczestników na poszczególnych warsztatach twórczych do 24 osób.

Przed dokonaniem zakupu osoba nabywająca bilet na Wydarzenie powinna zapoznać się z Regulaminem Wydarzenia. Regulamin jest udostępniany także osobom uczestniczącym w Wydarzeniu (zwanym dalej „Uczestnikami”). Udział w Wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu wydarzenia.

Regulamin LPS 2020

Bilety na Wydarzenie dostępne są jedynie online na portalu Bilety24 (www.bilety24.pl).

Bilet rodzinny kosztuje 15 zł i obejmuje maksymalnie cztery osoby.

Sprzedaż biletów rozpoczyna się 22 lipca o godzinie 11:00.

Instrukcja uczestnika LPS 2020

Działania Letniego Pogotowia Sztuki są dokumentowane przez fotografa. Uprzejmie prosimy o wyrażenie lub nie wyrażenie pisemnej zgody rodzica każdego z uczestniczących w nich dzieci na użycie jego wizerunku do celów dokumentacyjnych i promocyjnych na stronie internetowej Organizatorów, portalach społecznościowych Organizatorów: na fb oraz w materiałach medialnych informujących o działaniach Organizatorów. Stosowny plik w załączniku.

Oświadczenie uczestnika (obowiązkowe)

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 884 936 747 wraz z informacją o wybranym terminie warsztatu.

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,

tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Kurator projektu

artysta malarz Tadeusz Wieczorek

Więcej informacji na stronie:www:csdpoznan.pl

www.stowarzyszeniemagazyn.org

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Opisy warsztatów twórczych:

1. Niecodziennik, prowadzi Magda Chołuj

Bazować będziemy na różnorodnych fakturach, strukturach, tworzywach artystycznych, które przyczynią się do stworzenia indywidualnej opowieści. Nasze zadanie będzie opierało się na stworzeniu książki artystycznej. Pracować będziemy z materiałami monochromatycznymi (czerń/biel). Porozmawiamy czy rzeczy, postacie, które w naturze są pełne kolorów nadal można przedstawić za pomocą kontrastów, faktur czerni i bieli tak, aby zachowały swój radosny charakter.

2. W swoim czasie, prowadzi Natalia Kołacz

Czas idzie, leci, pędzi do przodu. Czu udało Wam się kiedyś zatrzymać lub cofnąć czas? W wakacje dzieje się tak dużo, że czasem ciężko jest zapamiętać wszystkie przygody. A może chcielibyście powrócić kiedyś do słodkiego lenistwa? Zastanówcie się, czy można zaprojektować urządzenie, które zatrzymałoby czas dokładnie wtedy, kiedy bawimy się najlepiej? A może uda się je zbudować? Zadaniem uczestników warsztatów będzie zbudowanie z niestandardowych materiałów przestrzennego obiektu według własnego pomysłu.

3. Planeta, która czuje, prowadzi Iwona Nowacka

Zadaniem uczestników jest przedstawienie Ziemi jako żywej istoty, która potrafi się cieszyć, potrafi odczuwać ból albo smutek. Stawiamy pytanie: jak każdy z nas może się nią zaopiekować? Jaka ona naprawdę jest? Co lubi a czego nie znosi? Od czego choruje? W jaki sposób można jej zaszkodzić? Traktujemy Ziemię jako żywą istotę, która, nie dość, że posiada własnego ducha, to jeszcze potrafi kierować zachowaniami ptaków, lecących razem (jak to się dzieje, że się nie zderzają?), ryb, pływających w ławicach (i znowu: jak to się dzieje, że nie wpływają na siebie?) albo antylop, galopujących przez afrykańskie sawanny. Przecież potrafią one znienacka zmienić kierunek i jakoś na siebie nie wpadają.

4. Sznurkowe opowieści, prowadzi Katarzyna Owsianna

Czy wiesz, że sznurkiem można snuć opowieści? Podobnie jak tkanina ma swój wątek, tak swój wątek mają też opowieści. Ktoś może „motać” się w zeznaniach, albo przejść “po nitce do kłębka”. Opowiadać możemy nie tylko słowami, ale często najprostsze materiały codziennego użytku pozwalają nam na trafny, ciekawy, a zarazem twórczy przekaz. Jaką opowieść Ty chciałbyś przekazać?

5. Grupa a jednostka, prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

Siła w grupie. Z czego to wynika? Co decyduje o tym wzmocnieniu? Czym jest grupa, a czym jednostka? Jaki związek / związki występują pomiędzy grupą a jednostką? Na ile jednostka może wpłynąć na grupę i z czego to wynika?

W trakcie warsztatu uczestnicy działać będą indywidualnie, choć w kontekście grupy. Każdy z nich twórczo wypełniać będzie określoną, przydzieloną rolę w funkcjonującej razem grupie. Pomimo, że każda osoba otrzyma ten sam zestaw materiałów do pracy, punkt ciężkości projektu zostanie położony na jednostkę, na jej prawo do odmienności interpretacji i odrębności spostrzeżeń. Działanie będzie doświadczaniem funkcjonowania jednostki w obszarze grupy- tego, czego dotykamy od najmłodszych lat żyjąc w społeczeństwie, w rodzinie, w gronie rówieśniczym, w grupie przedszkolnej, szkolnej, czy w pracy. Warsztat zostanie uzupełniony wiadomościami z obszaru sztuk wizualnych, dotyczącymi projektów realizowanych w kontekście społecznym.

6. Bankomaty, czułościomaty, inne takie…, prowadzi Piotr Pawlak

W całym kraju ustawiono c z u ł o ś c i o m a t y. Działały one w ten sposób, że odrobinę czułości można było przesłać komuś, kto mieszkał na drugim końcu miasta lub … kraju. Wszędzie tam, gdzie funkcjonowały podobne urządzenia.

Czułość – pod postacią przytulenia albo pogłaskania po głowie czy pogłaskania dłoni, okazywało się automatowi (wysuwały się z niego mechaniczne ręce czy sztuczna głowa) a czułościomat w miejscu zamieszkania odbiorcy okazywał tę czułość osobie, dla której była przeznaczona.Powstały nawet p r z e c h o w a l n i e c z u ł o ś c i. Dla tych, którzy się bali, że ją stracą. A tym samym, że już nigdy nikomu jej nie okażą. Pokaż to! Pokaż ten świat! Wykonaj pracę rysunkową, malarską, collage, pracę przestrzenną lub komiks. Możesz napisać wiersz, krótką opowieść, piosenkę.

7. Dziurawe pomysły, prowadzi Marta Tracewska

Wyobraź sobie książkę, w której na każdej stronie istnieje dziura, a Ty możesz w niej umieścić wszystko, co przyjdzie Ci na myśl. Każde skojarzenie jest dobre i ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Punktem wyjścia do twórczej zabawy będzie „Książka z dziurą” Herve Tulleta, do której zaprojektujemy kolejne strony z dziurami.

8. Motyle i ptaki, prowadzi Anna Sieńkowska

Warsztaty rozpoczynamy ogólną dyskusją o przyrodzie i jej znaczeniu w obecnej cywilizacji. Prowadzący rozmawia z uczestnikami przypominając i omawiając różne gatunki ptaków i motyli występujące na naszych terenach.

Dzieci przy pomocy swoich opiekunów wycinają konstrukcję z kartonu, do którego przykleja się kartonowe skrzydełka. Następnie, uczestnicy malują lub rysują bardzo kolorowe wzory, ozdabiają swojego motyla lub ptaka przyczepiając krepę i nitkę do zawieszenia.

Każda grupa tworzy własne dzieło, zwracając uwagę na to żeby ich motyl był również atrakcyjny wizualnie, aby skrzydła były ruchome i ruszały się pod wpływem wiatru.

9. Tych miasteczek nie ma już, prowadzi Krzysztof Wosik

Pierwsza część będzie miała charakter treningu wyobrażeniowego, w czasie którego przeniesiemy się do krainy naszej przeszłości, gdzie poszukamy najzabawniejszych, najmilszych, wzruszających, najważniejszych wspomnień naszego życia.

W drugiej część na podstawie naszych wcześniejszych doświadczeń i zapisków każdy uczestnik będzie tworzył makietę miasteczka wspomnień, w której zamieści w formie realistycznej lub abstrakcyjnej swoje przemyślenia na temat pięknych miejsc, napotkanych ludzi, uchwyconych barw, dźwięków i zapachów z przeszłości. Cały obiekt będzie wspomnieniem o ludziach miejscach i przedmiotach, z którymi stykaliśmy się w dalekiej lub zupełnie bliskiej przeszłości.

 


20. LETNIE POGOTOWIE SZTUKI 2019

1-6.07. – park Starego Browaru, 8-26.07. – park Cytadela

Tektury, farby, pędzelki, folie, bambusy, butelki, skrawki tkanin, metalowa siatka, lipcowe słońce i trochę wyobraźni… Ten zestaw narzędzi to niezawodny znak, że nadchodzi Letnie Pogotowie Sztuki! Już po raz dwudziesty spotkamy się w parku Starego Browaru i na Cytadeli z magicznymi artystycznymi tematami: lekkością, odkrywcami, jaskiniami, przyszłością, amuletami, kolorami, niesamowitymi stworami czy… sztuką kinetyczną!

 
Po raz pierwszy za to w programie Letniego Pogotowia Sztuki mamy dla uczestników trzy przedstawienia teatralne: pierwszą i drugą część hitu „Chodź na słówko” oraz „Fintikluszki – folkowe okruszki” Teatru Małe Mi (spektakl odbędzie się w parku Starego Browaru).
Brzmi tajemniczo? Chodźcie do nas, nie spędzajcie tych wakacji w domu!

Akcje twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do14 lat, od godz. 10:00 do godz. 12:00

Park Starego Browaru (Park H. Dąbrowskiego)

1 lipca

Taki jest mój świat, prowadzi Joanna Buczak

Amulet, przedmiot przynoszący szczęście, prowadzi Iwona Nowacka

2 lipca

Lekkość, prowadzi Joanna Buczak

Siedmiomilowe buty, prowadzi Iwona Nowacka

3 lipca

Gdybym zajmował się sztuką kinetyczną, prowadzą Marcelina Kurek, Anna Tworek

Gdybym żył w jaskini, prowadzą Alicja Dubańska, Aleksandra Samołyk

4 lipca

Gdybym zajmował się sztuką kinetyczną, prowadzą Marcelina Kurek, Anna Tworek

Gdybym żył w jaskini, prowadzą Alicja Dubańska, Aleksandra Samołyk

5 lipca

WTvW – Wakacyjna Telewizja Wyobraźni, prowadzi Krzysztof Wosik

Wspomnienia z przyszłości, prowadzi Aleksandra Andreeva

6 lipca

COŚ, czyli Co O nas Świadczy, prowadzi Krzysztof Wosik

FINTIKLUSZKI -Folkowe OkruszkiFinti… Co? Jak? Jakie trudne słowo! godz. 12:00

przedstawienie plenerowe teatru Małe Mi. Sławki Tarkowskiej z Łodzi w Parku Starego Browaru

 

Park Cytadela

8 lipca

Rysunek w przestrzeni, działanie performatywne prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa. Autorskie działanie inicjujące uczestnictwo innych osób, mające na celu badanie ich gotowości do interpretacji wartości dwu- wymiarowych w ramach artystycznej rekonstrukcji w przestrzeni naturalnej. 

Palcem po mapie, prowadzi Magda Chołuj

Stwory niemożliwe, prowadzi Aleksandra Andreeva

9 lipca

Bitwa na kolory, prowadzi Anna Sieńkowska

Zbędnik, niezbędnik, prowadzi Marcin Berdyszak

Chodź na słówko 1, godz. 11:00, przedstawienie Scena Wspólna, ul. Bradsteattera 1/Za Cytadelą

10 lipca

Kartonowa budowla, prowadzi Anna Sieńkowska

Kontaktofon, prowadzi Marcin Berdyszak

Chodź na słówko 2, godz. 11:00, przedstawienie Scena Wspólna, ul. Bradsteattera 1/Za Cytadelą

11 lipca

Poszukiwacze czasu, prowadzi Stanisława Kumorek

Przestrzeń w malarstwie, prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

12 lipca

Wędrujące almanachy, prowadzi Stanisława Kumorek

Zielono mi, prowadzi Magdalena Chołuj

Park Cytadela

15 lipca

Poczuj, pomaluj, prowadzi Małgorzata Kalinowska

To, co mogę zamknąć w dłoni, prowadzi Pendowska Beata

16 lipca

Przez kolory do serca, prowadzi Małgorzata Kalinowska

Ode mnie do Ciebie, prowadzi Pendowska Beata

17 lipca

Wędrując w kosmosie, prowadzi Katarzyna Owsianna

Świat Magicznych Przedmiotów, prowadzi Tadeusz Wieczorek

18 lipca

Pakuj się do dzieła! Zwierzaki – cudaki, prowadzi Elżbieta Szymańczuk

W oceanie wyobraźni, prowadzi Katarzyna Owsianna

19 lipca

Pakuj Się Do Dzieła! Wspomnienia Z Wakacji, prowadzi Elżbieta Szymańczuk

zaKODuj swój obraz, prowadzi Marta Tracewska

Park Cytadela

22 lipca

Czarno na białym, prowadzi Marta Tracewska

Teatralne pudełko z lalkami, prowadzi Wojciech Nowak

23 lipca

Podróż za jeden uśmiech, prowadzi Piotr Pawlak

Wypoczynek, prowadzi Natalia Kołacz

24 lipca

Pożeracze marzeń i mgieł, prowadzi Piotr Pawlak

Świat Odkrywców, prowadzi Tadeusz Wieczorek

25 lipca

POWIĄZANIA – czyli historie ze sznurka uszyte na miarę, prowadzi Marta Witkowska

Galeria sztuki letniej, prowadzi Natalia Kołacz

26 lipca

Galeria sztuki letniej, prowadzi Natalia Kołacz

To, co ważne! LETNIE TAGI, prowadzi Marta Witkowska

 

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu (decyduje kolejność zgłoszeń). Uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania z wyjątkiem przedstawień teatralnych „Chodź na słówko 1 i 2”

Zapisy trwają od 10 czerwca (decyduje kolejność zgłoszeń).

Prosimy o zgłoszenie rezerwacji miejsc na adres: rezerwacje@csdpoznan.pl lub telefonicznie: 884936 747

wraz z informacją o wybranym terminie warsztacie, wieku i liczbie uczestników oraz kontaktem mailowym
i telefonicznym do opiekuna.

Działania Letniego Pogotowia Sztuki są dokumentowane przez fotografów. Uprzejmie prosimy o wyrażenie lub nie wyrażenie pisemnej zgody rodzica każdego z uczestniczących w nich dzieci na użycie jego wizerunku do celów dokumentacyjnych i promocyjnych na stronie internetowej Organizatorów, portalach społecznościowych Organizatorów: na fb oraz w materiałach medialnych informujących o działaniach Organizatorów. Stosowny plik w załączniku.

 

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,

tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Partner: Stary Browar

 

Kurator projektu – artysta malarz Tadeusz Wieczorek

 

więcej informacji na stronach:

www:csdpoznan.pl

www.stowarzyszeniemagazyn.org

 

Wydarzenie objęte patronatem miesięcznika IKS i poralu Kulturapoznan.pl

                  

 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

Informacje o przedstawieniach teatralnych podczas 20. Letniego Pogotowia Sztuki

Chodź na słówko 1″

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały źle wypowiedziane przez dwuletnią dziewczynkę i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu rozwiązaniu.

Spektakl dla dzieci od lat 7, Trwa około 50 minut

Chodź na słówko 2″

Bohaterowie „Chodź na słówko” powracają! Źle wypowiedziani przez dziecko: Kula, co chciała być Kurą i Toperz, odnaleźli wspólne szczęście wtedy, gdy zaakceptowali siebie i siebie nawzajem, takimi, jakimi są. Ale nie wszystkim to się udaje. W „Chodź na słówko 2” spotykamy jednego z takich sfrustrowanych pechowców, odrzuconego, zagubionego i nieszczęśliwego, chociaż całkiem popularnego w pewnych, niezbyt eleganckich, kręgach. Na pomoc spieszy mu nie kto inny jak Piłka, która jednak nie jest już tą samą, nieco lekkomyślną i zagubioną Kuleczką, ale… Niech pozostanie niespodzianką, kim jest Kula w nowym wydaniu i do kogo udaje się po pomoc dla dawno niewidzianego przyjaciela. Jedno jest pewne: i ta wyprawa zakończy się sukcesem, a główna postać, po zabawnych perypetiach i zaskakujących spotkaniach, kiedy tylko zejdzie nieco z piedestału powagi, odkryje swoją tożsamość i odnajdzie niespodziewaną radość życia.

Przedstawienie z repertuaru Sceny Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu.

FINTIKLUSZKI – Folkowe OkruszkiFinti… Co? Jak? Jakie trudne słowo! FINTIKLUSZKI, to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu,po prostu drobiazgi.

Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazujemy przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą – laureatkę Nowej Tradycji 2013.W teatralną podróż do krainy Dawno, Dawno Temu, z ogromnym zaangażowaniem wyruszają zarówno najmłodsi widzowie, jak i starsze rodzeństwo i ich opiekunowie. Scenografia – Mikołaj Malesza.

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103. Trwa około 45 minut

MAŁE MI to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne.


19. LETNIE POGOTOWIE SZTUKI 2018

2-6 lipca – park Stary Browar

9-20 lipca – park Cytadela

Kto powiedział, że wakacje w mieście muszą być nudne? Nie będą, jeśli wybierzesz się z nami w podróż po wielkiej krainie sztuki. Odwiedzimy miejsca tak egzotyczne, że nie ma ich jeszcze na żadnej mapie. Spotkamy postaci tak fantastyczne, że nikt jeszcze nie wie, jak wyglądają. Poznamy historie, które nie zmieściły się jeszcze w żadnej głowie. Granice naszej podróży nie istnieją, bo wyznacza je wyłącznie Wasza wyobraźnia, a ona przecież nie ma granic. Dzięki tej wyprawie lepiej poznacie realny świat, który Was otacza i samych siebie, bo to Wy jesteście głównymi bohaterami oraz autorami przygody zatytułowanej Letnie Pogotowie Sztuki.

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do14 lat:

Park Starego Browaru (Park H. Dąbrowskiego)

 

2 lipca
Mapa Mojego Świata, prowadzi Aleksandra Andreeva
Pod słońce, prowadzi Natalia Kołacz

3 lipca
Przenikanie, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
Baza, prowadzenie Natalia Kołacz

4 lipca
Mapowanie, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
Świat Tajemniczych Potworków, prowadzi Tadeusz Wieczorek

5 lipca
A jak Antylopa, B jak Behemot, prowadzi Aleksandra Andreeva
Jasno, prowadzi Magda Chołuj

6 lipca
Ciemno, prowadzi Magda Chołuj
Świat Marzycieli i Podróżników, prowadzi Tadeusz Wieczorek

 

Park Cytadela

9 lipca
Spacer pośród dobrych słów, prowadzi Krzysztof Dziemian
Konstelacje, prowadzi Mateusz Pietrowski

10 lipca
Małe na pierwszym planie, prowadzi Krzysztof Dziemian
Mały-duży, prowadzi Mateusz Pietrowski

11 lipca
Lalki w parku, prowadzi Wojciech Nowak
Na wypadek otwarcia … serca, prowadzi Piotr Pawlak

12 lipca
Pomnik miłości nr 6, prowadzi Piotr Pawlak
Jak w niebie, prowadzi Anna Sieńkowska

13 lipca
Marcepan i madrugada, prowadzi Beata Pendowska
Dżungla, prowadzi Anna Sieńkowska

 

Park Cytadela

16 lipca
Mój przyjaciel Cień, prowadzi Joanna Buczak
Co zostawiam, co zabieram?, prowadzi Beata Pendowska

17 lipca
Gwiazdozbiory, prowadzi Joanna Buczak
Mały ciasny ale własny, prowadzi Krzysztof Wosik

18 lipca
Moje letnie zawiniątko, prowadzi Małgorzata Kalinowska
Marzenia wiatrem gnane, prowadzi Krzysztof Wosik

19 lipca
Taką sieć chciałbym mieć, prowadzi Małgorzata Kalinowska
Do-wolność, prowadzi Marta Tracewska

20 lipca
Pociąg pełen kolorów, prowadzi Marta Tracewska
Lalki w parku, prowadzi Wojciech Nowak

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu (decyduje kolejność zgłoszeń, lista jest już zamknięta). Uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.

Działania Letniego Pogotowia Sztuki są dokumentowane przez fotografów. Uprzejmie prosimy o wyrażenie lub nie wyrażenie pisemnej zgody rodzica każdego z uczestniczących w nich dzieci na użycie jego wizerunku do celów dokumentacyjnych i promocyjnych na stronie internetowej Organizatorów, portalach społecznościowych Organizatorów: na fb oraz w materiałach medialnych informujących o działaniach Organizatorów. Stosowny plik w załączniku.

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,

tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Partner:
Stary Browar

Kurator projektu
artysta malarz Tadeusz Wieczorek

więcej informacji na stronach:
www:csdpoznan.pl
www.stowarzyszeniemagazyn.org

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera


18 LPSz Logo z datą

3-14.07. – park Cytadela, 17.-21.07. – park Stary Browar

18. LETNIE POGOTWIE SZTUKI 2017
Na Letnim Pogotowiu Sztuki dzieci i młodzież spróbują zagłębić się w tajniki malarstwa, dizajnu i teatru pudełkowego. Spotkanie z artystami stanie się inspiracją do własnej kreacji w małym lub dużym formacie. Różne, znane lub poznane plastyczne środki wyrazu, pozwolą unieść wyobraźnię w nowe artystyczne przestrzenie. Każdy warsztat będzie miał inny temat. Warsztaty będą miały charakter otwarty, to znaczy, że będą mogli wziąć w nich udział rodzice, dziadkowie, opiekunowie wraz z dziećmi. Tematy warsztatów będą sformułowane w taki sposób, żeby były interesujące, wręcz intrygujące dla różnych grup wiekowych. Forma realizacji i sposób przedstawienia tematu będzie dostosowany do wieku uczestników. Zapraszamy na spotkanie z artystami.

026  033

060  068

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do14 lat:
Park Cytadela w godz. 10 -12
3 lipca
Malarskie kolaże – prowadzi Tadeusz Wieczorek
Leśny słup ogłoszeniowy – prowadzi Natalia Kołacz
4 lipca
Barwne polowanie – prowadzi Magda Chołuj
Ramię w ramie – prowadzi Natalia Kołacz
5 lipca
Zakryte/odkryte – prowadzi Magda Chołuj
Góra-dół – prowadzi Mateusz Pietrowski
6 lipca
Posprzątaj mi serce! – prowadzi Piotr Pawlak
Poprzez – prowadzi Mateusz Pietrowski
7 lipca
Przesiadłam się do innego … serca ! – prowadzi Piotr Pawlak
Z Ziemi do Gwiazd – prowadzi Katarzyna Owsianna
10 lipca
Kra, kre, kro…kreowanie to jest to – prowadzi  Katarzyna Owsianna
Teatr mój widzę kuchenny – prowadzi Wojciech Nowak
11 lipca
Wakacyjne „niebka” – prowadzi Małgorzata Kalinowska
Wakacyjne ogrody naszej wyobraźni – prowadzi Krzysztof Wosik
12 lipca
Kłębki i szpulki – prowadzi Małgorzata Kalinowska
Co w trawie piszczy – prowadzi Krzysztof Wosik
13 lipca
Parada Planet – prowadzi Stanisława Kumorek
Chorągwie mojego państwa – prowadzi Anna Sieńkowska
14 lipca
Drzewo Dobrych Wiadomości – prowadzi Stanisława Kumorek
Ptaki i inne zwierzęta – prowadzi Anna Sieńkowska

Park Starego Browaru w godz. 10 -12
17 lipca
Zawirowany mój świat – prowadzi  Joanna Buczak
Krzyczące przedmioty – prowadzi Marta Tracewska
18 lipca
Wyprawa na wyspę – prowadzi Joanna Buczak
Fantazyjne stwory – prowadzi Marta Tracewska
19 lipca
Gra w radość – prowadzi Elżbieta Szymańczuk
Przestrzeń pozytywna – prowadzą: A. Andreeva i K. Dziemian
20 lipca
Czarnowidzenie – kiedy zgasną światła – prowadzi Elżbieta Szymańczuk
Pytania na tak – prowadzą: Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian
21 lipca
Teatr mój widzę kuchenny – prowadzi Wojciech Nowak
Uniesieni wiatrem – prowadzi Tadeusz Wieczorek

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu,
uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.

Zapisy grup zorganizowanych przyjmujemy od 6 czerwca maja 2017 r.:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
tel. 61 64 64 473,  666 391 233 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl
Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,
tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

 

Partner:
Stary Browar

Kurator projektu
artysta malarz Tadeusz Wieczorek

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera


17. Letnie Pogotowie Sztuki 2016

4-15.07 – park Cytadela

18.-22.07 – park przy Starym Browarze

Na program Letniego Pogotowia Sztuki 2016 składają się warsztaty twórcze w trzech obszarach sztuk wizualnych, w których dominować będą działania malarskie, tworzenie obiektów przestrzennych, instalacje, asamblaże, książka artystyczna w przestrzeni oraz teatr pudełkowy.

Z uwagi na duże zainteresowanie uczestników w latach poprzednich, planujemy po dwa warsztaty, przebiegające równolegle ale odbywające się codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach: 10- 12, przy czym jeden z nich będzie przeznaczony dla grupy zorganizowanej, a drugi dla indywidualnych uczestników z rodzicami, opiekunami.

Warsztaty prowadzą artyści i animatorzy kultury:

Aleksandra Andreeva, Joanna Buczak, Magda Chołuj, Krzysztof Dziemian, Małgorzata Kalinowska, Natalia Kołacz, Wojciech Nowak, Katarzyna Owsianna, Piotr Pawlak, Mateusz Pietrowski, Anna Sieńkowska, Elżbieta Szymańczuk, Marta Tracewska, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik.

Warsztaty

Park na Cytadeli w pobliżu amfiteatru

04.07. Imprezownik, wesoło i śmiesznie, prowadzi Tadeusz Wieczorek

04.07. Kompas, prowadzi Mateusz Pietrowski

05.07. Labirynt niezwykłości prowadzi Tadeusz Wieczorek

05.07. Horyzonty, prowadzi Mateusz Pietrowski

06.07.Tropiciel samotności, prowadzi Piotr Pawlak

06.07. Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak

07.07. Jeden dzień z życia, prowadzą Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian

07.07. Anty-marzenia, prowadzi Piotr Pawlak

08.07. Idealny świat, prowadzą Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian

08.07. W świecie BIG SIZE, prowadzi Anna Sieńkowska

11.07. Instalacja jak malowana, prowadzi Natalia Kołacz

11.07. Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak

12.07. Teraz otwieram swój świat, prowadzi Piotr Pawlak

12.07. Przeczytaj mnie i przytul, prowadzi Małgorzata Kalinowska

13.07. Garderoba – księga naszych nastrojów, prowadzi Krzysztof Wosik

13.07. Po nitce do wspomnień, prowadzi Małgorzata Kalinowska

14.07. Suszarnia wakacyjnych pomysłów i marzeń, prowadzi Krzysztof Wosik

14.07. Dawno, dawno temu… prowadzi Katarzyna Owsianna

15.07. Mój bohater, bohaterka, prowadzi Katarzyna Owsianna

15.07. Wszerz czy w poprzek?/ Wszerz i w poprzek, prowadzi Natalia Kołacz

Park Starego Browaru

18.07. Chcę być motylem, lekko latać w wietrze, prowadzi Joanna Buczak

18.07. Przestrzenne kolory, prowadzi Marta Tracewska

19.07. Głęboko schowane, prowadzi Joanna Buczak

19.07. Rzeczywistość pełna kształtów, prowadzi Marta Tracewska

20.07. Księga skarbów, prowadzi Elżbieta Szymańczuk

20.07. Lokomotywa, prowadzi Anna Sieńkowska

21.07. Sekretne życie książki, prowadzi Elżbieta Szymańczuk

21.07. Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak

22.07. FANTAZJO fobie, prowadzi Magda Chołuj

22.07. Poranne leżakowanie, prowadzi Tadeusz Wieczorek

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.

Zapisy grup zorganizowanych przyjmujemy od 30 maja 2016 r.:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
tel. 61 64 64 473, 666 391 233 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,
tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Partner:
Stary Browar

Kurator projektu
artysta malarz Tadeusz Wieczorek

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania


 

 

Zapraszamy i przyjmujemy zapisy na 16. Letnie Pogotowie Sztuki

6-17.07. – park Cytadela, 20.-24.07. – park przy Starym Browarze, Poznań 2015

16. LPSz logoooLetnie Pogotowie Sztuki przybywa na ratunek tym wszystkim, którym doskwiera wakacyjna nuda. To doroczne święto wyobraźni i twórczej zabawy. Zapewniamy, że lato w mieście może być fajnie i zapraszamy na cykl interdyscyplinarnych warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku 5-14 lat. Będziemy się spotykać w dwóch turach (od poniedziałku do piątku) w godzinach 10-12:

6-17 lipca w parku na Cytadeli w pobliżu Amfiteatru

20-24 lipca w parku przy Starym Browarze

Codziennie będziemy zajmować się innym tematem, pracować w kolejnych technikach, poznawać nowych artystów, odkrywać malownicze zakamarki miejskich parków, inspirować się wzajemnie, poznawać i cieszyć wspólnym działaniem.

Czekamy na dzieci z rodzicami, dziadkami, opiekunami, zorganizowane grupy i półkolonie oraz młodzież. Mamy nadzieje, że zajęcia wciągną do zabawy wszystkie pokolenia.

Warsztaty poprowadzą artyści i animatorzy kultury: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian, Małgorzata Kalinowska, Wojciech Nowak, Katarzyna Owsianna, Piotr Pawlak, Mateusz Pietrowski, Elżbieta Szymańczuk, Marta Tracewska, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik.

 

Warsztaty

Park na Cytadeli w pobliżu amfiteatru
06.07. Krótka, długa, niekończąca się opowieść o… – prowadzi Tadeusz Wieczorek
07.07. A kiedy dorosnę… – prowadzi Katarzyna Owsianna
08.07. Duży i mały – prowadzi Katarzyna Owsianna
09.07. Osobowe prześwietlenie – prowadzą Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian
10.07. Podniebne domki – prowadzą Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian
13.07. Eko pojazdy – prowadzi Marta Tracewska
(nie)spakowany – prowadzi Mateusz Pietrowski
14.07. Rezerwat pamięci – prowadzi Marta Tracewska
Kolory lata – prowadzi Mateusz Pietrowski
15.07. A nad ranem pogryzły się chmury – prowadzi Piotr Pawlak
16.07. Przywracam Tobie… radooość! – prowadzi Piotr Pawlak
17.07. Podgrzewacze – prowadzi Piotr Pawlak

Park Starego Browaru
20.07. Zróbmy sobie teatr – prowadzi Wojciech Nowak
Totemy szczęścia – prowadzi Elżbieta Szymańczuk
21.07. Zróbmy sobie teatr – prowadzi Wojciech Nowak
Zaczarowane parasolki – prowadzi Elżbieta Szymańczuk
22.07. Krzywe, proste, zakręcone – prowadzi Tadeusz Wieczorek
23.07. Dźwiękoksięgi wakacyjne – prowadzi Krzysztof Wosik
Razem – prowadzi Małgorzata Kalinowska
24.07. Wakacyjne ptaki wolności – prowadzi Krzysztof Wosik
Kiedyś będę duży – prowadzi Małgorzata Kalinowska

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Zapisy grup zorganizowanych od 28 maja 2015 r.:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
tel. 61 64 64 473, 61 64 64 477, 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań, tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl
Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań, tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Partnerzy:
Art Stations Fondation by Grażyna Kulczyk
Stary Browar

Kurator projektu
artysta malarz Tadeusz Wieczorek

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Samorząd%20Województwa%20Wielkopolskiego[1]

 

 

 

 

 

 

15. Letnie Pogotowie Sztuki.


Spotkania z kulturą – Lato 2014.

 

 

Letnie Pogotowie Sztuki to cykl interdyscyplinarnych, artystycznych warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Zaproszeni artyści poprowadzą zajęcia w dniach 1-25 lipca w parku na Cytadeli w pobliżu Amfiteatru oraz w dniach 28 lipca – 1 sierpnia w parku przy Starym Browarze w godz. 10-12 (w cyklach poniedziałek-piątek). Każdy warsztat będzie miał swój temat. Wspólne działania w plenerze są nie tylko kreatywnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i edukacyjną przygodą ze sztuką, ale również doskonałą zabawą dla dzieci w różnym wieku. Uczestnicy będą wykonywać niezapomniane dzieła w różnorodnych materiałach i technikach. Twórcze działania w grupie z doświadczonymi animatorami i artystami umożliwią indywidualną, radosną ekspresję, pobudzą wyobraźnię i przyniosą satysfakcję z efektów swojej pracy. Letnie Pogotowie Sztuki to doskonała okazja do odkrycia w sobie ukrytych talentów oraz poszerzenia kręgu nowych znajomych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami, zorganizowane grupy i półkolonie oraz młodzież. Liczymy, że zajęcia będą miały ponadpokoleniowy charakter.
Warsztaty poprowadzą zaproszeni artyści i edukatorzy: Aleksandra Andreeva (Rosja), Krzysztof Dziemian, Małgorzata Kalinowska, Barbara Kamińska, Martyna Marcinkowska, Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Mateusz Pietrowski, Joanna Sowińska, Elżbieta Szymańczuk, Kamila Tworek, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik.

Warsztaty

Park na Cytadeli w pobliżu amfiteatru

01.07. Dyfuzja – prowadzi Tadeusz Wieczorek

02.07. Nad i pod – prowadzi Tadeusz Wieczorek

03.07. Magiczne klocki… – prowadzi Tadeusz Wieczorek

04.07. Mapa – prowadzi Mateusz Pietrowski

7.07. Atomy Poznaniaprowadzą: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian

8.07. Wehikuł do… – prowadzą: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian

9.07. Rzeczpospolite Krasnalowe– prowadzą: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian

10.07. Opowiadacze owocowych historii– prowadzą: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian

11.07. Całuję wszechświat. To on mnie usypia – prowadzi Piotr Pawlak

14.07. Balansuję pomiędzy światami i zwiedzam światy – prowadzi Piotr Pawlak

15.07.Schowane ptaki – prowadzi Piotr Pawlak

16.07. On jest kwiatem, który już nie zakwitnie prowadzi Piotr Pawlak

17.07. Co by było gdyby koty pilotowały samoloty? – prowadzą: Martyna Marcinkowska, Joanna Sowińska

18.07. Wynalazca gruszek – prowadzą: Martyna Marcinkowska, Joanna Sowińska

21.07. Bajki z pudełka prowadzi Wojciech Nowak

22.07. Bajki z pudełka prowadzi Wojciech Nowak

23.07. Bajki z pudełka prowadzi Wojciech Nowak

24.07. Blisko –prowadzi Kamila Tworek

25.07. Daleko –prowadzi Kamila Tworek

 

Park Starego Browaru

28.07. Uskrzydleni marzeniami prowadzi Elżbieta Szymańczuk

29.07. Okno na świat prowadzi Elżbieta Szymańczuk

30.07. Głowa pełna wrażeń – prowadzi Małgorzata Kalinowska

30.07. Słowoksięgi wakacyjne – prowadzi Krzysztof Wosik

31.07. Krea(k)cje – prowadzi Małgorzata Kalinowska

31.07. Wakacjojazdy pełne marzeń – prowadzi Krzysztof Wosik

01.08. Cacko – prowadzi Barbara Kamińska

01.08. Przystolniki wakacyjne – prowadzi Krzysztof Wosik

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.


Udział jest bezpłatny


Zapisy grup zorganizowanych od 9 czerwca 2014 r.:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

tel. 61 64 64 473, 61 64 64 477, 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,

tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Współorganizatorzy:

Art Stations Fondation by Grażyna Kulczyk

Stary Browar

Partner

  Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej

Kurator projektu

artysta malarz Tadeusz Wieczorek

Szczegółowy harmonogram i szersze informacje o projekcie na stronach internetowych:

www.csdpoznan.pl oraz www.stowarzyszeniemagazyn.org

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

 

 

 

Spotkania z kulturą – Lato 2013
14. Letnie Pogotowie Sztuki

1-26.07. – park Cytadela, 29.07.-2.08. -park przy Starym Browarze, Poznań 2013

 

14. Letnie Pogotowie Sztuki to cykl interdyscyplinarnych, artystycznych warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Zaproszeni artyści poprowadzą zajęcia w dniach 1-26 lipca w parku na Cytadeli w pobliżu Amfiteatru oraz w dniach 29lipca-2 sierpnia w parku przy Starym Browarze w godz. 10-12 (w cyklach poniedziałek-piątek). Każdy warsztat będzie miał swój temat. Wspólne działania w plenerze są nie tylko kreatywnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i edukacyjną przygodą ze sztuką, ale również doskonałą zabawą dla dzieci w różnym wieku. Uczestnicy będą wykonywać niezapomniane dzieła w różnorodnych materiałach i technikach. Twórcze działania w grupie z doświadczonymi animatorami i artystami umożliwią indywidualną, radosną ekspresję, pobudzą wyobraźnię i przyniosą satysfakcję z efektów swojej pracy. Letnie Pogotowie Sztuki to doskonała okazja do odkrycia w sobie ukrytych talentów oraz poszerzenia kręgu nowych znajomych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami, zorganizowane grupy i półkolonie oraz młodzież. Liczymy, że zajęcia będą miały ponadpokoleniowy charakter.

Warsztaty poprowadzą zaproszeni artyści i edukatorzy: Aleksandra Andreeva (Rosja), Krzysztof Dziemian, Małgorzata Kalinowska, Barbara Kamińska, Martyna Marcinkowska, Wojciech Nowak, Mikhael Opaliev (Ukraina), Katarzyna Owsianna, Magdalena Parnasow-Kujawa, Piotr Pawlak, Joanna Sowińska, Elżbieta Szymańczuk, Tadeusz Wieczorek, Marta Witkowska, Krzysztof Wosik.

 

Warsztaty


Park na Cytadeli w pobliżu amfiteatru

 

01.07. Odkrywanie skarbów – prowadzi Tadeusz Wieczorek
02.07. Dozownik energii – prowadzi Tadeusz Wieczorek
03.07. Która pociesza. Która się unosi … – prowadzi Piotr Pawlak
04.07. Dlatego Ziemia nie dopuszcza trawy do swego serca – prowadzi Piotr Pawlak
05.07. Na wysoki połysk był nawet pies! – prowadzi Piotr Pawlak

8.07. Magiczny pierścień – prowadzi Małgorzata Kalinowska
9.07. Oswajania marzeń – prowadzi Małgorzata Kalinowska
10.07. Słoń ma dwie głowy, czyli nasze wakacyjne zoo – prowadzi Krzysztof Wosik
10.07. Atomowe światy – prowadzi Elżbieta Szymańczuk
11.07. Wakacyjny odlot czyli letnie wehikuły marzeń – prowadzi Krzysztof Wosik
12.07. Przedmioty nie z tego świata – prowadzi Krzysztof Wosik

15.07. Maska profesjonalisty – prowadzą: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian
16.07. Symbolicznie i z daleka – prowadzą: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian
17.07. Słowa klucze – prowadzą Aleksandra: Andreeva, Krzysztof Dziemian
18.07. Nie widzę, nie słyszę, nie mówię – prowadzą: Aleksandra Andreeva, Krzysztof Dziemian
19.07. Imię zaprasza – prowadzi Mikhael Opaliev

22.07. W stumilowym lesie – prowadzi Wojciech Nowak
23.07. Jajecznica z sześciu jaj – prowadzi Wojciech Nowak
24.07. Pipi na wakacjach – prowadzi Wojciech Nowak
25.07. Pocztówka z… – prowadzi Marta Witkowska
25.07. Powtarzalność – prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
26.07. Latające litery – Marta Witkowska

 

Park Starego Browaru

29.07. MEBLAKI – prowadzi Katarzyna Owsianna
30.07. Tam gdzie mieszkają nasze myśli… – prowadzi Katarzyna Owsianna
31.07. Katedry ze słów – prowadzi Piotr Pawlak
01.08. MIX – prowadzi Tadeusz Wieczorek
01.08. Stwory i potwory – prowadzi Barbara Kamińska
02.08. Gra w pollocki – prowadzą: Martyna Marcinkowska, Joanna Sowińska

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.
Udział jest bezpłatny
Zapisy grup zorganizowanych od 10 czerwca 2013 r.:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
tel. 61 64 64 473, 61 64 64 477, 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).
Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl
Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,
tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

 

Współorganizatorzy:
Art Stations Fondation by Grażyna Kulczyk
Stary Browar

Partner medialny

Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS

Kurator projektu
artysta malarz Tadeusz Wieczorek

Szczegółowy harmonogram i szersze informacje o projekcie na stronach internetowych:
www.csdpoznan.pl oraz www.stowarzyszeniemagazyn.org

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

 

 

 

Spotkania z kulturą – Lato 2012

 

13. Letnie Pogotowie Sztuki to cykl interdyscyplinarnych, artystycznych warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Zaproszeni artyści poprowadzą zajęcia w dniach 9 lipca-10 sierpnia, w godz. 10-12 (w cyklach poniedziałek-piątek). Każdy warsztat będzie miał swój temat. Wspólne działania w plenerze są nie tylko kreatywnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i edukacyjną przygodą ze sztuką, ale również doskonałą zabawą dla dzieci w różnym wieku. Uczestnicy będą wykonywać niezapomniane dzieła w różnorodnych materiałach i technikach. Twórcze działania w grupie z doświadczonymi animatorami i artystami umożliwią indywidualną, radosną ekspresję, pobudzą wyobraźnię i przyniosą satysfakcję z efektów swojej pracy. Letnie Pogotowie Sztuki to doskonała okazja do odkrycia w sobie ukrytych talentów oraz poszerzenia kręgu nowych znajomych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami, zorganizowane grupy i półkolonie oraz młodzież. Liczymy, że zajęcia będą miały ponadpokoleniowy charakter.

 

PARK NA CYTADELI

09.07. Wesoło, śmiesznie czyli giełda humoru,

10.07. Niecodzienne ceremonie, prowadzi Tadeusz Wieczorek

11.07. Nakręcacze koniunktury, prowadzi Tadeusz Wieczorek

12.07. Magiczny portal, prowadzą Martyna Nowak, Sebastian Moń

13.07. Jestem superbohterem, prowadzą Martyna Nowak, Sebastian Moń

16.07. Pocztówka z zabawy, prowadzi Krzysztof Dziemian

17.07. Inne zoo/Inny cyrk, prowadzi Krzysztof Dziemian

18.07 Morskie światy, prowadzi Aleksandra Andreeva

19.07. Profesje jakich nie ma, prowadzi Aleksandra Andreeva

20.07. Co pomoże przyrodzie, prowadzi Aleksandra Andreeva

23.07. Tyłem do przodu, prowadzi Magdalena Parnasow

24.07. Sznurkiem po wodzie, prowadzi Magdalena Parnasow

25.07. Wakacyjana maszyna czasu, prowadzi Krzysztof Wosik

26.07. Mój mały świat, prowadzi Krzysztof Wosik

27.07. Księga wakacyjnych portretów, prowadzi Krzysztof Wosik

30.07. Albo deszcz, który czasem drażni stalowe rynny od środka, prowadzi Piotr Pawlak

31.07. Kiedy gasną lampy jarzeniowe, lampy sodowe i świece, prowadzi Piotr Pawlak

01.08. Chlaptaki, prowadzi Piotr Pawlak

02.08. Kiki i Buba, prowadzą Martyna Marcinkowska, Joanna Sowińska

03.08. Kiki na Archipelagu, prowadzą Martyna Marcinkowska, Joanna Sowińska

 

PARK STAREGO BROWARU

06.08. Teatr cieni, prowadzi Katarzyna Owsianna

07.08. Kadry z pociągu, prowadzi Katarzyna Owsianna

08.08 Galeria mojej rodziny, prowadzi Wojciech Nowak

09.08. Galeria moich przyjaciół, prowadzi Wojciech Nowak

10.08. Galeria moich zwierząt, prowadzi Wojciech Nowak

Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.

 

Udział jest bezpłatny

 

Zapisy grup zorganizowanych:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

tel. 61 64 64 470, 61 64 64 477, 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowy harmonogram i więcej informacji o projekcie na stronach internetowych:

www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org

 

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

 tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznañ,

 tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

 

Partnerzy:

Art Stations Fondation by Grażyna Kulczyk

Centrum Biznesu i Sztuki Stary Browar

 

 Projekt dofinansowano ze środków Miasta Poznania

 

 

 


Spotkania z kulturą – Lato 2011

Poznań, 4 lipca – 12 sierpnia 2011

 

Warsztaty twórcze

Zabawa w słońcu i cieniu, na zielonej trawie, pod drzewami

Malowanie, projektowanie, granie i pisanie.

Spotkanie z artystami podczas letnich warsztatów w parku, w wolnej przestrzeni wyzwoli w młodych umysłach radość tworzenia. Najważniejszy jest proces tworzenia, poznanie nieznanych pojęć, historyjek, materiałów. Zawarcie nowych znajomości i przyjaźni. Atmosfera spotkań umożliwi nowe kreacje plastyczne, fantazjowanie oraz krótkie teksty o świecie i bliskich.

Twórcza zabawa jest doskonałym sposobem na spędzenie wakacji w mieście. Do udziału zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami, zorganizowane grupy i półkolonie oraz młodzież. Liczymy, że zajęcia będą miały ponadpokoleniowy charakter. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Magazyn zapraszają na wakacyjne warsztaty plenerowe. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat odbędą się w parku na Cytadeli oraz w Parku Henryka Dąbrowskiego przy Starym Browarze. Poprowadzą je doświadczeni artyści i pedagodzy: Alexandra Andreeva (Rosja), Krzysztof Dziemian, Martyna Marcinkowska, Wojciech Nowak, Magdalena Parnasow-Kujawa, Piotr Pawlak, Joanna Sowińska, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik. Gośćmi specjalnymi Letniego Pogotowia Sztuki będą dzieci i młodzież z miast partnerskich.

Warsztaty

Park na Cytadeli

04.07. Karuzela marzeń – prowadzi Tadeusz Wieczorek

05.07. Proste i zakręcone – prowadzi Tadeusz Wieczorek

06.07.Portret emocjologiczny – czuję więc żyję – prowadzi Lucilla Kossowska

07.07.Skrzydła mocy – prowadzi Lucilla Kossowska

08.07. Katartyczny tunel mocy – prowadzi Lucilla Kossowska

11.07. Fotografia z podróży do… – prowadzi Krzysztof Dziemian

12.07. Ile ważą motyle – prowadzi Krzysztof Dziemian

13.07. Międzygalaktyczny SMS – prowadzi Alexandra Andreeva i Krzysztof Dziemian

14.07. Faktury Natury – prowadzi Alexandra Andreeva

15.07. Foto opowieść – prowadzą Alexandra Andreeva

18.07. Fenomen – prowadzi Tadeusz Wieczorek

19.07. Poczytam ci mamo – prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

20.07. Poczytam ci tato – prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

21.07. Mój słodki chomik – prowadzi Piotr Pawlak

22.07. Zawstydzone umysły traw – prowadzi Piotr Pawlak

25.07. Mój zielnik – spacernik – prowadzi Krzysztof Wosik

26.07. Osobisty poTWORNIK wakacyjny – prowadzi Krzysztof Wosik

27.07. O czym marzy biała koszula czyli letnia księga odznak, orderów i przypinek – prowadzi Krzysztof Wosik

28.07. Mam w sobie morze – prowadzą: Martyna Marcinkowska i Joanna Sowińska

29.07. Tysiąc pięćset sto gwiazd ­ prowadzą: Martyna Marcinkowska i Joanna Sowińska

01.08. Cień kropli deszczu – prowadzi Karolina Zielazek -Szeska

02.08. Pocztówki z przeszłości – prowadzi Karolina Zielazek -Szeska

03.08. A ryby w zimnych rzekach już nie chcą żyć – prowadzi Piotr Pawlak

04.08. Czy mogłabym wejść dzisiaj do twojego serca? – prowadzi Piotr Pawlak

05.08. Huśtawka nastrojów – prowadzi Tadeusz Wieczorek

Park h. Dąbrowskiego przy Starym Browarze

08.08. W malinowej garderobie tego kosmosu – prowadzi Piotr Pawlak

09.08. Czego nie widać w nocy – prowadzi Wojciech Nowak

10.08. Białe ptaki – prowadzi Wojciech Nowak

11.08. Rozlane mleko – prowadzi Wojciech Nowak

12.08. Na czarnym lądzie – prowadzi Wojciech Nowak

Zapisy grup zorganizowanych od 7 czerwca:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

tel. 61 64 64 470, 61 64 64 477, 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy harmonogram i więcej informacji o projekcie na stronach internetowych:

www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznañ,

tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Partnerzy:

Art Stations Foundation, Stary Browar

Patronat medialny:

Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS

Koncepcja programowa i artystyczna:

Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Tadeusz Wieczorek

(Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN)

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

 

 

 

 

Spotkania z kulturą – Lato 2010

 

11. Letnie Pogotowie Sztuki, Poznań, 5 lipca – 13 sierpnia 2010

Warsztaty i inne działania artystyczne

Zabawa w pełnym słońcu, na zielonej trawie.
Malowanie, projektowanie, granie i  pisanie.

Twórcza zabawa jest doskonałym sposobem na spędzenie wakacji w mieście. Warsztaty w ciekawy sposób wprowadzają dzieci w świat sztuki, pozwalają wymyślać światy. Do udziału zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami, zorganizowane grupy i półkolonie oraz młodzież. Liczymy, że zajęcia będą miały ponadpokoleniowy charakter. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Magazyn zapraszają na wakacyjne warsztaty plenerowe. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat odbędą się w parku na Cytadeli oraz w Parku Henryka Dąbrowskiego przy Starym Browarze. Poprowadzą je doświadczeni artyści i pedagodzy: Alexandra Andreeva (Rosja), Krzysztof Dziemian, Martyna Marcinkowska, Wojciech Nowak, Magdalena Parnasow-Kujawa, Piotr Pawlak, Katarzyna Przybylak, Joanna Sowińska, Kamila Tworek, Tadeusz Wieczorek, Marta Witkowska i Krzysztof Wosik. Gośćmi specjalnymi Letniego Pogotowia Sztuki będą dzieci i młodzież z trzech miast partnerskich: z Brna (Czechy), Charkowa (Ukraina), Jyvaskyli (Finlandia)i z Györ (Węgry).


Warsztaty Park na Cytadeli

05.07. Krok stonogi – prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
06.07. Slalom wężowy – prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
07.07. Gryz dżdżownicy – prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa
08.07. Klęknie przed tobą parowozu szum – prowadzi Piotr Pawlak
09.07. Futerały na krople deszczu – prowadzi Piotr Pawlak
12.07. Głowa jako futerał – prowadzi Piotr Pawlak
13.07. Kupiłem przyjaciela – prowadzi Piotr Pawlak
14.07. Przystolniki – prowadzi Krzysztof Wosik
15.07. Wakacyjny niezbędnik podróżnika-marzeń – prowadzi Krzysztof Wosik
16.07. Auto pełne żółwi – prowadzą Martyna Marcinkowska i Joanna Sowińska
19.07. Gąbczaki z wody powietrza i lądu – prowadzi Krzysztof Dziemian
20.07. Kartonowy świat – prowadzi Krzysztof Dziemian
21.07. Księga postaci – prowadzi Alexandra Andreeva
22.07. Komiks 3D – prowadzi Alexandra Andreeva
23.07. Strumień – prowadzi Tadeusz Wieczorek
26.07. Jak rozrzucone jabłka, którymi ktoś płakał – prowadzi Piotr Pawlak
27.07. Krasnale z olbrzymami – krótki kurs konstruowania krajobrazu idealnego – prowadzi       Katarzyna Przybylak
28.07. Kolekcjoner – prowadzi Tadeusz Wieczorek
29.07. Rozmawiając kolorami – prowadzi Katarzyna Przybylak
30.07. Osiem, dziewięć, dziesięć – prowadzą: Martyna Marcinkowska i Joanna Sowińska
02.08. Spektrum – prowadzi Tadeusz Wieczorek
03.08. Pułapka – prowadzi Tadeusz Wieczorek
04.08. Bajkowanie – prowadzi Kamila Tworek
05.08. Z pewnego punktu widzenia – prowadzi Kamila Tworek
06.08. Grawitacja – prowadzą: Martyna Marcinkowska i Joanna Sowińska

 

Park przy Starym Browarze

09.08. Kadry z wakacji – prowadzi Marta Witkowska
10.08. Żywioły – prowadzi Wojciech Nowak
11.08. Ogień – prowadzi Wojciech Nowak
12.08. Woda – prowadzi Wojciech Nowak
13.08. Powietrze – prowadzi Wojciech Nowak


Zapisy grup zorganizowanych od 14 czerwca:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
tel. 61 64 64 470, 61 64 64 477, 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram i więcej informacji o projekcie na stronach internetowych:
www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl
Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznañ,
tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Partnerzy
Art Stations Foundation, Stary Browar
Patronat medialny:
Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS
Koncepcja programowa i artystyczna:
Marcin Berdyszak, Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Tadeusz Wieczorek
(Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN)

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

 

 

 

10. Letnie Pogotowie sztuki 2009
Poznań, 6 lipca – 14 sierpnia 2009

 

 

zobacz lub ściągnij program 10. Letniego Pogotowia Sztuki 2009 w pliku .pdf

 

 

Warsztaty i inne działania artystyczne

Park na Cytadeli okolice Amfiteatru, od 6 lipca do 7 sierpnia

codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10 –12.30.

Park H. Dąbrowskiego obok Starego Browaru (przy ulicy Ogrodowej) od 10 do 14 sierpnia

w godzinach 10-12.30

 

 

Koncepcja programowa i artystyczna:

Marcin Berdyszak, Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Tadeusz Wieczorek

(Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN)

Koordynacja:

Wojciech Nowak i Tadeusz Wieczorek (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)

Warsztaty prowadzą:

Krzysztof Dziemian, Rafał Igiel, Martyna Marcinkowska, Wojciech Nowak,

Magdalena Parnasow-Kujawa, Piotr Pawlak, Katarzyna Przybylak, Joanna Sowińska Kamila Tworek, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik, Marta Zielińska

Uczestnicy: dzieci i młodzież (od 5 do 16 lat) z rodzicami, opiekunami, grupy przedszkolne, półkolonie, grupy zorganizowane do 25 dzieci.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Warsztaty prowadzą:

Park na Cytadeli

06.07. Wyliczanka prowadzi Tadeusz Wieczorek

07.07. Konstelacja zagubionych … prowadzi Tadeusz Wieczorek

08.07. Pulsator prowadzi Tadeusz Wieczorek

09.07. Moja oferta…prowadzi Tadeusz Wieczorek

10.07. Replika prowadzi Tadeusz Wieczorek

13.07 Mój drewniany konik prowadzi Wojciech Nowak

14.07. Miasto klocków prowadzi Wojciech Nowak

15.07. Fantazja na sto klocków prowadzi Wojciech Nowak

16.07. Granice prowadzi Kamila Tworek

17.07. Słowa prowadzi Kamila Tworek

 

20.07. Komiksowe opowieści prowadzi Marta Zielińska

21.07. Sznurkowe opowieści prowadzi Katarzyna Przybylak

22.07. Bum bum bam bam bum prowadzi Rafał Igiel

23.07. Autoportret prowadzi Katarzyna Przybylak

24.07.Obrazy przy-słowie prowadzi Marta Zielińska

 

27.07. Misioboty prowadzi Krzysztof Dziemian

28.07. Przedmioty osobiste prowadzi Krzysztof Wosik

29.07. Poznańczykowianeczka prowadzi Krzysztof Dziemian

30.07. Scenografia mojej wyobraźni prowadzi Krzysztof Wosik

31.07. Latostwory prowadzi Krzysztof Dziemian

 

03.08. Okręt, który bał się wypłynąć prowadzi Piotr Pawlak

04.08. Gorące kwiaty prowadzi Piotr Pawlak

05.08. Nie mogłem się doczekać …! prowadzi Piotr Pawlak

06.08. Niosący swoją gwiazdę prowadzi Piotr Pawlak

07.08. Rozdrapujący słodycz prowadzi Piotr Pawlak

Park przy Starym Browarze

10.08. Rozsypane słowa prowadzą Martyna Marcinkowska i Joanna Sowińska

11.08. Gra w kolory prowadzą Martyna Marcinkowska i Joanna Sowińska

12.08. Prosto prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

13.08.Krzywo prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

14.08. Po skosie prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

 

Zapisy grup i informacje:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

tel. 061 64 64 470, 061 64 64 477, 0 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy harmonogram i więcej informacji o projekcie na stronach internetowych:

www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. +61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznañ,

tel. 0 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Współorganizatorzy

Art Stations Foundation, Stary Browar

Patronat medialny:

Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS

 

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

 

 

 

 

 

9. Letnie Pogotowie Sztuki 2008

Poznań 7 lipca – 14 sierpnia 2008

 

 

 

Warsztaty i inne działania artystyczne

Park na Cytadeli okolice Amfiteatru, od 7 lipca do 8 sierpnia

codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10 –12.30.

Park obok Starego Browaru (przy ulicy Ogrodowej) od 11 do 14 sierpnia

codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 10-12.30

 

Koncepcja programowa i artystyczna:

Marcin Berdyszak, Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Tadeusz Wieczorek

(Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN)

Koordynacja:

Wojciech Nowak i Tadeusz Wieczorek (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu,

 Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN)

Warsztaty prowadzą:

Marcin Berdyszak, Karolina Banachowicz, Krzysztof Dziemian, Wojciech Nowak, Grzegorz Olech, Magdalena Parnasow-Kujawa, Piotr Pawlak, Kamila Tworek, Tadeusz Wieczorek

Uczestnicy: dzieci i młodzież (od 5 do 16 lat) z rodzicami, opiekunami, grupy przedszkolne, półkolonie, grupy zorganizowane do 25 dzieci.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Park na Cytadeli

07.07. Od A do A prowadzi Tadeusz Wieczorek

08.07. Fascynacja, zauroczenie prowadzi Tadeusz Wieczorek

09.07. Kronika zdarzeń niemożliwych cdn…. prowadzi Tadeusz Wieczorek

10.07. Opowieści z chmurką, spod chmurki prowadzi Tadeusz Wieczorek

11.07 Rolowanie i bujanie prowadzi Tadeusz Wieczorek

 

14.07. Ja, on, my Krzysztof Dziemian

15.07. Kukiełkowo Krzysztof Dziemian

16.07. Zobacz to jeszcze raz Krzysztof Dziemian

17.07. Bohater którego znam Kamila Tworek

19.07. Drogowskaz Kamila Tworek

 

21.07. Zielone oko lasu  prowadzi Wojciech Nowak

22.07. Dekoracja do mojego filmu prowadzi Wojciech Nowak

23.07. Dom z horroru i dom z komedii prowadzi Wojciech Nowak

24.07.Głaskaj planety – mówię – głaskaj planety prowadzi Piotr Pawlak

25.07.Deszcz, który kochał prowadzi Piotr Pawlak

 

28.07. Który umiał rozśmieszyć zimne rodzynki powietrza prowadzi Piotr Pawlak

29.07. Poczekalnia prowadzi Grzegorz Olech

30.08. Wszechświat prowadzi Grzegorz Olech

31.08. Autokracja prowadzi Karolina Banachowicz

1.08.08. Skala prowadzi Karolina Banachowicz

 

04.08. Wilgoćprowadzi Marcin Berdyszak

05.08. Sucheprowadzi Marcin Berdyszak

06.08. Kilka wskazówek dla dorosłych prowadzi Marcin Berdyszak

07.08. Substytutprowadzi Marcin Berdyszak

08.08. Trawę kosi się rano ze wszystkich planetprowadzi Piotr Pawlak

 

Park przy Starym Browarze

11.08. Kompozycja 60-ciu prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

12.08. Kompozycja jedne/ jednego prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

13.08. Kompozycja w skali mini prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

14.08. Kompozycja w skali maxi  prowadzi Magdalena Parnasow-Kujawa

 

Letnie Pogotowie Sztuki będzie gościć dzieci i młodzież z miast partnerskich Charkowa (Ukraina)

i Pozuelo de Alarcon (Hiszpania)

Zapisy grup i informacje:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

tel. 061 64 65 301, 061 64 64 477, 0 501 476 302 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku).

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy harmonogram i więcej informacji o projekcie na stronach internetowych:

www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org

 

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. +61/64 64 470, 64 64 477, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznañ,

tel. 0 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Współorganizatorzy

Kulczyk Foundation, Stary Browar

Patronat medialny:

Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS, Polska Głos Wielkopolski, Radio Merkury, TVP Poznań, Portale internetowe: www. miastodzieci.pl i www.tutej.pl

 

Organizatorzy dziękują za współpracę:

Fabryce Tektury w Dziećmierowie, Remondis, Eden Springs Poland sp. z o.o.

 

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

 

 

 

 

 

Ulotka Letniego Pogotowia Sztuki z 2004 roku

 

Top