40. Ale Kino 2022 – online

By on 2022-11-24

 

Święto kina dla młodego widza dostępne w całej Polsce!

Jeden z najstarszych festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w Europie w tym roku obchodzi jubileuszową 40. edycję. Dopiero co, po kilkuletniej „cowidowej” przerwie, Festiwal Ale Kino! zagościł w poznańskich kinach, a już zaprasza kinomanów
w każdym wieku, tym razem w całej Polsce, na jego specjalną wersję internetową.

W programie online, stanowiącym pewnego rodzaju zwieńczenie niezwykle bogatej części w „realu”, znajduje się sześć znakomitych filmów pełnometrażowych; niemal wszystkie zostały wyróżnione festiwalowymi nagrodami. Wśród nich, m.in laureat Złotych Koziołków za film pełnometrażowy dla dzieci „Opowieści Franza”, reż. Johannes Schmid, czy nagrodzony przez Jury Międzynarodowe Edukatorów Filmowych film „Yuku i magiczny kwiat”, reż. Arnauda Demuynck i Rémi Durin. Zestawy filmów krótkich prawie w całości stanowiły będą replikę programu wyświetlanego w kinach, w tym zestaw O miłości i odwadze dla nieco starszych odbiorców.

Tegoroczny wizerunek pawia od Barrakuz podkreśla zarówno cały dorobek festiwalu, jak i obecną edycję: kolorową, niezwykłą, widoczną i związaną z naturą. Środowisko jest jednym z motywów przewodnich jubileuszowej edycji. Od lat twórcy festiwalu starają się wprowadzać działania ekologiczne. W tym roku, w duchu zero waste, każdy może sam zrobić gadżet – jubileuszowego pawia w ramach akcji Ale Maskotka!. Forma do maskotki znajduje się na stronie alekino.com. Festiwal dołączył również do Zielonego Wydarzenia organizowanego przez Fundację Aeris Futuro w ramach akcji 40 drzew na 40. edycję Ale Kino!. Na terenie wybranych poznańskich szkół i przedszkoli posadzono sadzonki drzew.

Festiwal Ale Kino! odbędzie w wersji online między 30 listopada a 4 grudnia na oficjalnej stronie www.alekino.com. Filmy będą dostępne w blokach od 8:00 do 22:00 na terenie całej Polski. Ale Kino! dba również o dostępność. Wybrane filmy będzie można zobaczyć z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypcją.

Więcej informacji:

Karolina Miśkiewicz
specjalistka ds. promocji
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
30 listopada – 4 grudnia | online
tel. 519 415 103

kmiskiewicz@alekino.com
http://www.csdpoznan.pl
https://alekino.com

Top