19. Zimowe Pogotowie Sztuki 2019

By on 2019-01-02

19. Zimowe Pogotowie Sztuki, 14-26 stycznia 2019

miejsce: poznańskie domy kultury, świetlic socjoterapeutycznych i pogotowia opiekuńcze.

Zimowe Pogotowie Sztuki już niebawem ruszy na sygnale w miasto, żeby promować aktywne spędzanie czasu wolnego w grupach: na półkoloniach, koloniach oraz indywidualnie w obszarze sztuk plastycznych. Sztuka jest tym obszarem, który wzbogaca wyobraźnię, daje impulsy do działania i odkrywania czegoś nowego.

Świat Odkrywców to hasło tegorocznej edycji, a więc z zaproszonymi artystami będziemy odkrywać nowe lądy, odległe kosmiczne światy lub mikrokosmos i wiele innych zjawisk. Podczas 19. edycji spotkań twórczych uczestnicy będą eksperymentować w różnych technikach sztuk wizualnych z elementami grafiki, malarstwa oraz teatru pudełkowego.

Uczestnicy:

Projekt będzie realizowany w różnych miejscach Poznania z grupami dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat, na podstawie dokonanej rezerwacji warsztatu. Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń.

termin warsztatów: 14-19 stycznia 21-25 stycznia 2019

godziny warsztatów do uzgodnienia, preferowane godz. 10-12

czas trwania zajęć: 2 godz.

wiek uczestników: 6-14 lat

Zaproszeni artyści i tytuły warsztatów:

Aleksandra Andreeva A co jeśli słowo zostanie mapą?, Proszę się zapoznać, to jest Myśl.

Magdalena Chołuj A gdyby tak, Poplątanie

Monika Goetzendorf-Gabowska Klub O(d)krywców

Antonina Kieliszewska Tajemnicza mapa, Zaginione wyspy

Natalia Kołacz Wyspa beznudna, Pod wodą/ nad ziemią

Iwona Nowacka Moja twarz, Świroptaszki

Wojciech Nowak Teatralne pudełko z lalkami, Lalki z kuchennej szuflady

Piotr Pawlak Podróżuję we własnej chmurze!, Podziemne miejsca spotkań. Magiczne kanały,

Anna Rozłucka, Aneta Urbańska Tropiciele Planet I Gwiazd, Niezbędnik Astronauty

Kamila Tworek Klaser, Mapownik

Tadeusz Wieczorek Prawdziwe skarby – drobinki świata, Magia światła i cienia, Podróże w nieznane/wyspy szczęścia

Krzysztof Wosik Czarodziejskie Zimostatki na wodach naszej wyobraźni,

Konfitury na zimowe podróże, te małe i te duże

Zapraszamy indywidualnych uczestników z rodzicami, opiekunami na wspólne warsztaty w Foyer Sceny Wspólnej, ul. Brandstaettera, 19 stycznia w godz. 10-13. Bilet 5 złotych.

Warsztaty poprowadzą:

Magdalena Chołuj A gdyby tak

Iwona Nowacka Świroptaszki

Zapisy grup i informacje:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, tel.: + 61/64 64 473, +61/64 64 477 w godz. 9-14
(od poniedziałku do piątku).

Informacje o projekcie na stronach internetowych:

http://www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań

tel. +61/64 64 470, 64 65 281, e-mail: sekretariat@csdpoznan.pl, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne „Magazyn”, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań

tel. 0 501 476 302, e-mail: tadeusz.wieczorek@wp.pl

Kurator projektu: