18. Zimowe Pogotowie Sztuki 2018

By on 2018-01-10

18. Zimowe Pogotowie Sztuki, 12-23 luty 2018

miejsce: poznańskie domy kultury, świetlic socjoterapeutycznych i pogotowia opiekuńcze.

Od 12 do 23 lutego Zimowe Pogotowie Sztuki odwiedzi różne miejsca na terenie Poznania. Podczas 18. edycji spotkań uczestnicy będą poszukiwać i eksperymentować w różnych technikach sztuk wizualnych łączących elementy grafiki, malarstwa, teatru pudełkowego. Dzięki różnorodności tematów zaproponowanych przez artystów spotkania z nimi będą miały nie tylko kreatywny charakter podczas wspólnej pracy ale także wzbogacona zostanie oferta dla animatorów pracujących z dziećmi w domach kultury, półkoloniach.

Uczestnicy:

Projekt będzie realizowany w różnych miejscach Poznania z grupami dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat, na podstawie dokonanej rezerwacji warsztatu. Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń.

Zajęcia prowadzą artyści współpracujący z: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Stowarzyszeniem Artystyczno-Edukacyjnym: Monika Goetzendorf-Grabowska, Małgorzata Kalinowska, Natalia Kołacz, Luccilla Kossowska, Alina Kus, Iwona Nowacka, Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Mateusz Pietrowski, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik.

Obrazy bez obrazy – czyli o dialogu w sztuce, prowadzi Monika Goetzendorf-Grabowska

W co gramy? W ramy, prowadzi Monika Goetzendorf-Grabowska

Księga zimowych kontrastów, prowadzi Małgorzata Kalinowska

Marząc o lecie, prowadzi Małgorzata Kalinowska