34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

By on 2016-09-17

alekino_2016__OK

34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, to impreza, która ogarniając swoim programem filmy z całego świata, zrzesza w Poznaniu na okres 8 dni ponad setkę produkcji przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, związanych z nimi reżyserów, aktorów i animatorów oraz najwspanialszą na Ziemi publiczność. Całe to kinematograficzne zamieszanie odbywa się w przestrzeniach Multikina 51, Kinie Pałacowym oraz na Scenie Wspólnej i niezmiennie organizowane jest przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Jak każdy Festiwal z tradycją, tak i Ale Kino! posiada swoje kamienie milowe. Tegoroczny program oparto o ponad 3000 zgłoszeń (trzykrotnie więcej niż rok temu!), z którego wyłoniono pakiety konkursowe. Siedem składów jurorskich oceniać będzie filmy pełno- i krótkometrażowe, z uwzględnieniem głosów dwóch dziecięcych składów jurorskich oraz jury nauczycielskiego. Całości dopełni plebiscyt przeprowadzony wśród publiczności, czyli wśród dzieci i młodzieży z Wielkopolski.

Warto też wiedzieć, że wiele z wyświetlanych przez nas filmów nie ujrzałoby światła dziennego na polskim rynku filmowym, gdyby nie Ale Kino! Produkcje składające się na nasz program mają maksymalnie dwa lata i bardzo często korzystamy z pomocy tłumaczy oraz lektorów, aby uczynić ich treść zrozumiałą.

Co należy wiedzieć o Festiwalu?

– daty: w tym roku to 27 XI – 4 XII 2016

– adresy internetowe: www.alekino.com oraz https://www.facebook.com/festiwal.AleKino/, na których znajdziecie wszystkie informacje, które krok po kroku przeprowadzą Was do świata ciekawych i inspirujących filmów.

Dofinansowanie przyjazdu dzieci z Wielkopolski na podstawie zgłoszeń będziemy realizować ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

SamorządWojewództwaWielkopolskiego[1]

Do zobaczenia w kinie!

Top