17. Letnie Pogotowie Sztuki 2016
4-15.07 – park Cytadela
18.-22.07 – park przy Starym Browarze
Na program tegorocznego Letniego Pogotowia Sztuki składać się będą warsztaty twórcze w trzech obszarach sztuk wizualnych, w których dominować będą działania malarskie, tworzenie obiektów przestrzennych, instalacje, asamblaże, książka artystyczna w przestrzeni oraz teatr pudełkowy.
Z uwagi na duże zainteresowanie uczestników w latach poprzednich, planujemy po dwa warsztaty, przebiegające równolegle ale odbywające się codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach: 10- 12, przy czym jeden z nich będzie przeznaczony dla grupy zorganizowanej, a drugi dla indywidualnych uczestników z rodzicami, opiekunami.
Warsztaty poprowadzą artyści i animatorzy kultury:
Aleksandra Andreeva, Joanna Buczak, Magda Chołuj, Krzysztof Dziemian, Małgorzata Kalinowska, Natalia Kołacz, Wojciech Nowak, Katarzyna Owsianna, Piotr Pawlak, Mateusz Pietrowski, Anna Sieńkowska, Elżbieta Szymańczuk, Marta Tracewska, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik.
Warsztaty
Park na Cytadeli w pobliżu amfiteatru
04.07. Imprezownik, wesoło i śmiesznie, prowadzi Tadeusz Wieczorek
04.07. Kompas, prowadzi Mateusz Pietrowski
05.07. Labirynt niezwykłości prowadzi Tadeusz Wieczorek
05.07. Horyzonty, prowadzi Mateusz Pietrowski
06.07.Tropiciel samotności, prowadzi Piotr Pawlak
06.07. Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak
07.07. Jeden dzień z życia, prowadzą Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian
07.07. Anty-marzenia, prowadzi Piotr Pawlak
08.07. Idealny świat, prowadzą Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian
08.07. W świecie BIG SIZE, prowadzi Anna Sieńkowska
11.07. Instalacja jak malowana, prowadzi Natalia Kołacz
11.07. Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak
12.07. Teraz otwieram swój świat, prowadzi Piotr Pawlak
12.07. Przeczytaj mnie i przytul, prowadzi Małgorzata Kalinowska
13.07. Garderoba – księga naszych nastrojów, prowadzi Krzysztof Wosik
13.07. Po nitce do wspomnień, prowadzi Małgorzata Kalinowska
14.07. Suszarnia wakacyjnych pomysłów i marzeń, prowadzi Krzysztof Wosik
14.07. Dawno, dawno temu… prowadzi Katarzyna Owsianna
15.07. Mój bohater, bohaterka, prowadzi Katarzyna Owsianna
15.07. Wszerz czy w poprzek?/ Wszerz i w poprzek, prowadzi Natalia Kołacz
Park Starego Browaru
18.07. Chcę być motylem, lekko latać w wietrze, prowadzi Joanna Buczak
18.07. Przestrzenne kolory, prowadzi Marta Tracewska
19.07. Głęboko schowane, prowadzi Joanna Buczak
19.07. Rzeczywistość pełna kształtów, prowadzi Marta Tracewska
20.07. Księga skarbów, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
20.07. Lokomotywa, prowadzi Anna Sieńkowska
21.07. Sekretne życie książki, prowadzi Elżbieta Szymańczuk
21.07. Zróbmy sobie teatr, prowadzi Wojciech Nowak
22.07. FANTAZJO fobie, prowadzi Magda Chołuj
22.07. Poranne leżakowanie, prowadzi Tadeusz Wieczorek
Grupy zorganizowane przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez zapisywania.
Zapisy grup zorganizowanych przyjmujemy od 30 maja 2016 r.:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
tel. 61 64 64 473, 666 391 233 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorzy:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl
Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,
tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org
Partner:
Stary Browar
Kurator projektu
artysta malarz Tadeusz Wieczorek
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania
więcej informacji na stronach:
www.csdpoznan.pl
www.stowarzyszeniemagazyn.org